PRVNÍ BARÁŽOVÝ ZÁPAS PRO PŘEROV!

Po dvoutýdenní pauze, ve které se mužský A-tým poctivě připravoval na následující baráž, odcestovali muži k úvodnímu zápasu série do Horní Suché. Muži tak vstoupili do rozhodující části sezóny, kdy neúspěch v sérii bude znamenat setrvání v Divizi, naopak vítězství postup do vyšší Národní ligy. Přerovské muže opět hnali kupředu skvělí fanoušci.

Mužské áčko odcestovalo v neděli 10.4. k úvodnímu zápasu barážové série s Horní Suchou. Cílem bylo zvítězit v prvním zápase série, což se mužům letos v rámci play-up ještě nepodařilo. To se stalo a mužský A-tým přivezl do Přerova první výhru. Za Přerov se prosadili Chuděj (2x), Gavaller (2x), Ďopan, Pavliš, Porvol a Šamořil. Do přerovské branky se po dlouhé pauze postavil Pavel Ceh, který svým skvělým výkonem přispěl k výhře 8:2 nad Horní Suchou.

Průběh zápasu: Přerov vstoupil do zápasu dobře. Snažil se kontrolovat hru a dařilo se mu tvořit i útočné šance. Domácí tým těžil především z protiútoků. První branku Přerova vstřelil po rozehrávce z rohu Michal Ďopan a poslal hosty do vedení. Půl minuty před koncem první části zvýšil na 2:0 z rychlého protiútoku Chuděj. Do šaten tak Přerov odcházel s dvoubrankovým vedením. V čase 26:28 snížili domácí na 1:2 a přiblížili se Přerovu na rozdíl jedné branky. To však netrvalo ani třičtvrtě minuty, když se prosadil Tobiáš Pavliš. O 18 sekund později odskočil Přerov již na rozdíl 3 branek po druhé trefě Lukáše Chuděje. Do konce druhé periody už jsme další branku neviděli a Přerov po dvou třetinách vedl 4:1. Ve třetí třetině jsme během její první poloviny mohli vidět hodně šancí na obou stranách, ale prosadil se až přerovský Porvol v čase 49:43. Další branku Přerov přidal v zápětí, kdy se prosadil Gavaller. Ani ne dvě minuty nato přidal Noel Gavaller svou druhou úspěšnou střelu v zápase a Přerov se dostal do vedení 7:1. Následovalo vyloučení Hrabici, které se Horní Suché podařilo využít a snížila na 2:7. Na konečných 8:2 zvýšil v čase 55:35 František Šamořil.

Sestava: Ceh, Vlček - Pavliš, Raška L., Bělaška, Šefčík, Chuděj, Pospíšilík, Kavka, Ševčík, Foldyna, Porvol, Váhala, Kubalík, Hrabica, Gavaller, Šamořil, Kowalik, Budník, Ďopan

Komentář Noeal Gavallera: Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, byli jsme velice aktivní, ale dlouho se nedařilo prosadit přes soupeřovu obranu a parádně chytajícího brankáře, nutno říci že i soupeř měl dost tutovek, které vychytal skvělými zákroky hráč zápasu Pavel Ceh, po první vstřelené brance, přidáváme hned vzápětí druhou a tak po 1. třetině vedeme 2:0, po velice vyrovnané 2. třetině vedeme 4:1, v poslední 3. třetině už domácí museli riskovat, z čehož pramenilo hodně brejkových situací, které se nám naštěstí dařilo proměňovat a tak si vezeme z Horní Suché vítězství 8:2 a hlavně velice důležitý 1 bod. Tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky na domácí zápasy které se konají 16.4 od 19 hodin a 17.4 od 17 hodin.

Následující víkend (16. a 17.4.) čekají muže dva domácí zápasy barážové série. Tato série je opět hraná na 3 vítězství. Dorazte mužské áčko v klíčové části sezóny podpořit v sobotu od 18:55 a v neděli od 16:55 na domácí halu Spartak.