RAŠKA'S ON FIRE!

Nedělní podvečer ve znamení napínavého klání na přerovské tenisové hale. Do Přerova zavítal kvalitní tým Třince a muži měli pouze jediný cíl - prolomit neúspěšnost proti tomuto týmu a pokračovat ve vítězné sérii. A to se jim povedlo.

Proti Třinci se A-týmu dosud zvítězit nepodařilo. Bylo načase to změnit. Všem bylo předem jasné, že se jedná o jeden z nejlepších týmů Divize. Každopádně Přerov zažívá takový vstup do sezóny, jak už dlouho ne. Nervydrásající zápas nakonec domácí tým zvládl vyhrát v prodloužení. Za Přerov se prosadili Michal Bělaška a famózní Lukáš Raška (4x).

Průběh zápasu: V první třetině jsme i přes kvalitní hru obou týmů branku neviděli. První branku zápasu vstřelili hráči Třince, a to v 8. minutě druhé třetiny. Po necelých třech minutách navýšil Třinec svůj náskok na rozdíl 2 branek. Přerovský celek však nevěšel hlavu a stále pokračoval ve své hře. V závěru druhé periody se povedlo snížit obránci Raškovi. Stav po dvou třetinách 1:2 z pohledu Přerova. Cíl zápasu se však pro muže neměnil. Stále věděli, že zápas mohou vyhrát. Již po 48 vteřinách 3. třetiny srovnal Lukáš Raška a připsal si tak svůj druhý gól v zápase. Následně se prosadil Bělaška a první obrat zápasu byl na světě. Přerov vedl 3:2. Jenže vedení Přerova trvalo pouhých 5 minut. Poté se Třinec dokonce dostal znovu do vedení. Čas 57:19, Přerov stále prohrává o gól a za sekání je vyloučen kapitán Matěj Ševčík. Skvělá podpora fanoušků však pomohla mužům i takovou situaci zvládnout. V čase 59:53 srovnal na 4:4 Lukáš Raška a završil tak hattrick. Neskutečná euforie a zápas pokračoval do prodloužení. 9 vteřin do konce prodloužení rozhodl o výhře Přerova kdo jiný, než Lukáš Raška, který tak přidal již 4. branku v tomto zápase. Přerov tak porazil Třinec 5:4 po prodloužení.

SESTAVA: Ceh, Lanča - Pospíšilík, Porvol, Pavliš, Šefčík, Bělaška, Kavka, Kubalík, Ševčík, Brauner, Hrabica, Váhala, Raška L., Šamořil, Gavaller, Kowalik, Foldyna, Filka

Komentář 4-gólového Lukáše Rašky: Zápas proti Třinci byl pro náš tým mimořádně náročný nejen kvůli četným zraněním a nemocem. Neskutečná atmosféra na hale spolu s kvalitním soupeřem nás vybičovali k letos nejlepšímu výkonu. Ani oslabení za stavu 3:4 tři minuty do konce nás nepoložilo a dokázali jsme srovnat a nakonec rozhodnout v prodloužení za zasloužené 2 body.

Mužský A-tým má tak po třech zápasech na svém kontě 8 bodů a aktuálně se nachází na 3. příčce Divize E. Následující víkend je čeká zápas proti zatím stoprocentní Orlové. V Orlové odehrají muži svůj zápas v neděli 10.10. od 18:00.