SÉRIE S MOHELNÍCÍ OPĚT SROVNÁNA! ROZHODNE SE VE STŘEDU.

Mužský A-tým odehrál venkovní zápasy play-up série s Mohelnicí. Sobotní zápas muži zvládli v poměru 6:3. Nedělní “matchball” však nevyužili, když prohráli těsně 5:6. Rozhodující zápas série se tak odehraje zítra (středa 16.3.) od 17:00 na sportovní halé v Lipníku nad Bečvou. Děkujeme skvělým fanouškům za podporu v obou zápasech!

SOBOTA: FBC Mohelnice vs. FBC MSEM Přerov (3:6)

V sobotu se do Mohelnice vydali muži autobusem i s množstvím přerovských fanoušků. Jasným cílem bylo získání druhého vítězství v sérii, a to se nakonec povedlo. Za Přerov se prosadili Raška L. (2x), Ševčík, Bělaška, Chuděj, Šefčík. K vítězství Přerova navíc pomohl svým skvělým výkonem brankář Václav Raška.

Průběh zápasu: První třetina opět přerovským hráčům herně nevyšla. I přes to se v úvodu dostali do vedení po brance Matěje Ševčíka. V čase 12:31 však začala Mohelnici pětiminutová přesilovka po vyloučení Kubalíka. Tu domácí dvakrát využili a otočili tak stav utkání. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:1 pro Mohelnici. Ve druhé třetině měl převahu v držení míčku hostující Přerov. To vyústilo srovnávacím gólem Lukáše Rašky v čase 36:01. Hned 15 sekund otočil Přerov vývoj utkání brankou Michala Bělašky. Po dvou třetinách tak Přerov vedl těsně 3:2. V první pětiminutovce třetí třetiny odskočil Přerov do dvoubrankového vedení po brance Lukáše Chuděje. Dvě minuty nato Mohelnice opět snížila na rozdíl jediné branky. Po minutě a čtvrt však Přerov opět odskočil, když svůj druhý gól v zápase přidal Lukáš Raška. Na konečných 6:3 zvýšil Maxim Šefčík a Přerov si tak připsal druhou výhru v sérii.

Sestava: Raška V., Ceh - Pavliš, Raška L., Bělaška, Šefčík, Chuděj, Pospíšilík, Kavka, Ševčík, Foldyna, Váhala, Kubalík, Hrabica, Gavaller, Šamořil, Kowalik, Budník

Komentář Ondřeje Kowalika: Sobotní zápas byl důležitý hlavně z toho důvodu, že jsme chtěli urvat mečbol. Jít do nedělního zápasu s pocitem jedna výhra rovná se postup do dalšího kola play-up. Vstup do zápasu se nám moc nevydařil, dali jsme sice první gól, ale obraz hry nebyl z naší strany ideální. Ke konci první třetiny přišlo nešťastné pětiminutové vyloučení, kdy Mohelnice vývoj do konce třetiny otočila. Před druhou třetinou jsme si řekli pár detailů a hru zlepšili. Podařilo se nám vývoj otočit a tedy jít do třetí třetiny s jednobrankovým náskokem. Třetí třetina byla z naší strany ta nejpovedenější, byli jsme více na míčku, určovali tempo a nakonec ten mečbol urvali. Nakonec bych chtěl poděkovat všem našim fanouškům za pekelnou atmosféru.

Online ze zápasu zde

NEDĚLE: FBC Mohelnice vs. FBC MSEM Přerov (6:5)

V neděli odcestovali muži do Mohelnice s tím, že chtějí sérii ukončit. Mohelnice však předvedla úctyhodný, bojovný výkon a cíl přerovským hráčům zmařila. Pro diváky se však jednalo o atraktivní zápas plný emocí. Přerov nakonec podlehl Mohelnici nejtěsnějším možným výsledkem 5:6 a o postupu dál tak rozhodne středeční utkání. Za Přerov se prosadili Ševčík (2x), Kowalik (2x), Kavka.

Průběh zápasu: V první třetině jsme i přes několik šancí na obou stranách branku neviděli a do šaten se tak šlo za stavu 0:0. Naopak druhá třetina byla co se týče branek o dost zajímavější. Padlo jich hned 7. Jako první se do listiny střelců zapsal Petr Kavka, následovalo proměněné trestné střílení Kowalika a stav 2:0 pro Přerov. Jenže Mohelnice rychle zareagovala a srovnala dvěma rychlými brankami. Vedení vrátil Přerovu svým druhým gólem v zápase Ondřej Kowalik. To však vydrželo pouze 22 sekund, kdy Mohelnice opět srovnala. Po necelé minutě však Přerov opět vedl po brance Matěje Ševčíka. Do šaten se tak šlo za stavu 4:3 pro Přerov. Do třetí třetiny vstoupil lépe tým Mohelnice, kdy se domácím povedlo dvěma brankami získat vedení. Trvalo 10 minut než se povedlo Přerovu srovnat, svůj druhý gól v zápase přidal kapitán Matěj Ševčík. V čase 59:10 však Mohelnice vstřelila rozhodující gól a zvítězila 6:5.

Komentář kapitána Matěje Ševčíka: Do čtvrtého zápasu s Mohelnicí jsme nastupovali s vedením 2:1 na zápasy a díky tomu i s trochu větším klidem, což byla naše výhoda. První třetina byla vyrovnaná a tomu odpovídalo i skóre 0:0.

Nástup do druhé třetiny se nám povedl a získali jsme vedení, na které ovšem zvládl soupeř velmi rychle odpovědět hlavně díky našemu nedůrazu. Pak už to až do samotného konce byla jen přetahovaná o vedení. V té byli díky gólu v poslední minutě úspěšnější soupeři.

Myslím si, že za naším neúspěchem stál hlavně zmíněný nedůraz v obraně. Nezbývá nám nic jiného než se vzchopit a ve středu si to první kolo konečně vybojovat.

Takže bych ještě jednou chtěl jménem celého týmu požádat fanoušky, aby nás přišli podpořit.

Ve středu v 17:00, Lipník nad Bečvou. Těšíme se na Vás!

Mužský A-tým nyní čeká rozhodující zápas série. Zároveň se jedná i o klíčový duel s ohledem na celou sezónu. Utkání se odehraje ve středu (zítra) od 17:00 na sportovní hale v Lipníku nad Bečvou. Dorazte naše muže podpořit v tomto klíčovém zápase! Budou to potřebovat!