194_20230511_131207.jpg

“Složité to bylo hodně. Nikoho jsem neznal. Neznal jsem tým, jména, zázemí, ani jaké jsou problémy.” Rozhovor s trenérem mužů Michalem Kořeným.

Mužský A-tým nepotřeboval v letošní, premiérové, sezóně posilovat pouze na poli hráčů. Důležitým a nakonec i úspěšným cílem bylo rozšířit realizační tým mužského áčka. To se podařilo a v polovině sezóny se k týmu připojila trenérská posila Michal Kořený.

Ahoj Michale, jak si prozatím užíváš nové angažmá v Přerově?

Práce trenéra v Přerově mě hodně baví a naplňuje. Přišel jsem k mladému týmu, který se v minulé sezóně trápil u dna tabulky a to byla pro mě výzva. Jsem rád, že zde můžu pokračovat i v příštím roce a pracovat na tom, aby jsme se posunuli zase o kus dál.

K týmu jsi se připojil v průběhu rozjeté sezóny. Bylo začlenění se do týmu složité?

Složité to bylo hodně. Nikoho jsem neznal. Neznal jsem tým, jména, zázemí, ani jaké jsou problémy. Šel jsem do úplného neznáma a muselo se ihned vyhrávat. Velké dík patří Petru Malinovi (Šuf), který mi na začátku hodně pomohl. To byla i moje podmínka, aby Šuf zůstal u týmu. Bez něj by mi adaptace trvala o hodně déle. Zpětně můžu říct, že to byla obrovská zkušenost a nejtěžší chvíle u florbalu.

Jaké jsou tvé trenérské zkušenosti? Kde jsi působil před angažmá v Přerově?

Florbalu se věnuji na všech možných úrovních asi 25 let. Jako hráč od mladších žáků, až po několik sezón v Superlize. Hráčské zkušenosti mi samozřejmě pomáhají i v trénování, kterému se věnuji asi 5 sezón. Ještě během hráčské kariéry jsem pomáhal v Otrokovicích s trénováním mládeže (elévci, dorostenci) a po skončení jsem trénoval několik sezón muže a pomáhal u juniorů ve Zlíně. Posledních 5 měsíců v Přerově pro mě bylo také obrovská zkušenost :) .

S jakými ambicemi jsi do Přerova přicházel? Jak krátkodobě, tak dlouhodobě. Splnil jsi již nějaké cíle?

Měl jsem jasný úkol. Zachránit Přerov v Národní lize a nejlépe se dostat do play off. Záchrana se povedla. Play off nám nakonec uteklo o jeden zbytečně zkažený zápas. Ambice musí být vždycky ty největší. Každý zápas musíte chtít vyhrát a podle toho se připravovat. Takže vyhrát s Přerovem Národní ligu by bylo supr. Příští sezónu zůstávám u týmu, kde chceme udělat úspěch. Potom se uvidí.

Realizační tým mužů netvoříš pouze ty. Trénujete společně s Petrem Malinou, máte nějak rozdělené role? Případně jak.

S Šufem ten tým vedeme společně. V průběhu sezóny jsme si role rozdělili tak, jak to vyplynulo ze situace. Šuf má na starosti “speciální formace”, tedy přesilovku, oslabení, veškeré standardní situace a vede páteční trénink. Tím, že se soustředí hlavně jen na to, se tyto herní činnosti výrazně zlepšily. Já pracuji na herní taktice, rozehrávce, video rozbory, a vše co k tomu patří. Vedu čtvrteční trénink. Všechno spolu pořád rozebíráme a jsme za to zodpovědní. A je tu samozřejmě Filip Brauner (Braunič) jako kondiční trenér. Vede pondělní kondiční trénink a má tedy na starost fyzickou přípravu týmu. Teď před létem má asi nejvíc práce.

Máte v plánu na nadcházející sezónu nějak zásadně měnit složení kádru? Jsou v plánu nějaké posily či odchody?

Zásadně měnit složení kádru určitě ne. Ale máme hodně mladý tým a vhodně ho doplnit o zkušené hráče chtít budeme. Už na tom pracujeme. Kdo přijde, nebo odejde teď zmiňovat nebudu, ale během léta se to fanoušci dozví.

Kdyby jsi měl definovat tři silné stránky a naopak slabiny mužského A-týmu, jaké by to byly?

Tuhle otázku jsem dostal už několikrát a nemám ji rád :) . Myslím, že všechno je tak provázané, že nejde říct tohle je špatně a tohle dobře. Není to černobílé, ale je to celek. Pracujeme na tom, aby se to zlepšilo jako celek. Ale jestli mám něco zmínit, tak je to zakončení a finální fáze. To musíme moc zlepšit.

Za polovinu sezóny jsi toho s týmem celkem dost prožil. Z bojů o play-off, přes play-down sérii s Třebíčí až po napínavou baráž s Kutnou Horou. Jaký největší zážitek sis z toho odnesl?

Série proti Třebíči. Jak se měnila hra během celé série až po taktickou bitvu. Bylo to nahecované v obou týmech a byl jsem z toho nervózní. To mě bavilo :) . A otočený zápas kde jsme prohrávali 0:4.

Kdyby jsi měl vyjmenovat 3-5 klíčových hráčů pro tým, kdo by to byl a proč?

V každém zápase je důležitý někdo jiný. A u nás se to děje často. Jednou podrží tým jeden hráč a další zápas druhý. Jsme tým a všichni jsou důležití. Nebudu proto nikoho jmenovat.

Vzhledem k tomu, že máš trenérské zkušenosti odjinud, jak si stojí FBC Přerov, v rámci zázemí, kvality hráčů či celkového zázemí klubu?

Hráči mají vlastní šatnu. Je tady videomístnost, kde děláme rozbory a můžu se tam v klidu připravit. Dvě tělocvičny vedle sebe, prostor pro rozcvičení atd. V mé době jsme neměli takové podmínky ani v superlize. Zázemí je tedy skvělé. Záleží jen na každém, jak toho využije, aby se zlepšil.

Díky za rozhovor, ať se daří!