Související zápasy

FBC Přerov
222_20231116_094822.jpg

Starší žáci drží neporazitelnost

Starší žáci A mají za sebou úvodních šest utkání své soutěže. Nejprve se představili na domácí palubovce, kde se utkali s Uničovem a Mohelnicí. K dalšímu turnaji cestovali do Hranic, kde se utkali s domácím výběrem a Šumperkem. Poseldní dva zápasy odehrála kategorie starších žáků v Moravském Berouně, kde se utkala s Prostějovem a Šternberkem. Z obou zápasů se klukům podařilo získat plný počet bodů, převážně vysoká výhra nad Šternberkem může být rozhodujícím faktorem pro postup do nadstavbové části soutěže. Na turnaji jsme opět neinkasovali a nadále nás zdobí jediná inkasovaná branka z šesti odehraných zápasů.

Přerov vs. Uničov (10:0)
Přerov vs. Mohelnice (18:0)

V úvodních zápasech sezóny měl tým za sebou Moravian Cup, zároveň téměř půlka hráčů odehrála již několik zápasů v 1.lize dorostenců. Takže šla většina hráčů do prvních zápasů sezony v této kategorii značně rozehráta. To se projevilo i na předvedené hře, kde kluci nedali svým soupeřům šanci, s chutí si zastříleli a hlavně se z turnaje odcházelo bez inkasované branky.

Přerov vs. Hranice (6:1)

Na druhém turnaji nás trápila menší marodka a tak jsme postavili pouze dvě lajny. S Hranicemi jsme měli ospalejší začátek, v některých chvílích nás skvěle držel Pavlásek v bráně. Opět nás trápila trošku horší koncovka. Vlak se však v druhé půlce zápasu rozjel a dojel do konečné stanice s výsledkem 6:1.

Přerov vs. Šumperk (4:0)

Ve druhém zápase nás čekal zatím nejtěžší soupeř a to Šumperk. Na zápas se kluci dobře nastavili v hlavách a byl to spíše Šumperk, který tahal za kratší konec. Kluci si trpělivou a týmovou hrou se svělým Němcem v bráně došli pro vítězství 4:0 a tak ve třetím zápase sezóny neobdrželi jedinou branku. Zápas by možná vypadal jinak, kdyby Šumperk v prvním zápase nehrál s Olomoucí, která jejich hráče do našeho vzájemného zápasu značně unavila. Tři body se však počítají.

Přerov vs. Prostějov (18:0)

V prvním zápase jsme se utkali s oslabeným Prostějovem, který přijel na zápas převážně s mladšími žáky, pro které se jednalo vůbec o první zápasy ve starší kategorii. Kluci z Prostějova bojovali jako lvi, avšak proti našemu zkušenějšímu týmu, kde většina týmu již nastupuje i v první lize dorostenců, neměli žádnou šanci.

Přerov vs. Šternberk (7:0)

Výsledek, který asi málokdo očekával. Na druhou stranu, do zápasu jsme nastoupili s vědomím, že tento zápas může rozhodnout o postupu do nadstavby soutěže, kam postupují první dva týmy z olomoucké a tři týmy z moravskoslezské ligy starších žáků. Šternberk navíc v prvním zápase porazil Olomouc a při výhře nad námi, by byl prvním postupujícím. Soupeř hrál opět velmi aktivně, na což jsme se připravili a snažili jsme se na rozehrávce vyvarovat přidržování míčku. Oproti některým předchozím zápasům jsme byli i efektivnější v koncovce, a taky nás opět skvěle podržel Němec v brance. Šternberku pak navíc začaly docházet síly i s ohledem na to, že měl během tohoto dne dva těžké zápasy. Konečný výsledek nám lehce pomohl k postupu, ale ještě není nic rozhodnuté. Poslední zápas proti Olomouci bude mít určitě grády, protože soupeř bude muset vyhrát. 

Sestava: Němec, Pavlásek - Hanák, Jurda V., Dulovec T., Pavlík, Šoupal, Oškera, Kopšo T., Remeš L., Navrátil T., Alexa, Majar, Brauner, Jurda J.