Související zápasy

FBC Přerov

Starší žáci hrají ve formě. Postoupili do nadstavby soutěže

Starší žáci mají za sebou další čtyři zápasy Olomoucké ligy, kde se postupně utkali s Lutínem, Olomoucí, Uničovem a Mohelnicí. Z těchto zápasů se jim podařilo získat skvělých 9 bodů, když padli pouze o branku s dosud neporaženou Olomoucí. Tím se kvalifikovali do nástavby soutěže, kterou hrají pouze týmy z TOP 5.

Přerov - Lutín 8:0

K jedinému zápasu odcestovali kluci na začátku března do Olomouce, kde potvrdili roli favorita a s předposledním týmem tabulky si poradili bez větších potíží.

Přerov - Olomouc 2:3

Páteční předehrávka, která se hrála na domácí hale na Startu, musela přítomné fanoušky bavit. Klukům sice utekla první třetina, kterou prohráli 0:3. Od druhé třetiny však byli Olomouci vyrovnaným soupeřem a branky už padaly pouze do brány olomouckého FBS. Soupeř ukázal svoji kvalitu. V zápase byl tím, kdo držel míček více na svých čepelích. Přerov však hrozil z rychlých protiútoků, navíc podpořen skvělým výkonem Viléma Němce v jeho brance. Konečné skóre 2:3 bylo skvělým odrazovým můstkem a motivací pro nadcházející víkendové zápasy o postup do nadstavby soutěže.

Přerov - Uničov 5:1

S Uničovem, i přes konečný výsledek, to nebyla zrovna velká podívaná. Hráli jsme sice více na míčku, ale během zápasu jsme udělali na naše poměry až mnoho individuálních chyb a nepřesností. Výhra nás posunula do TOP 5, avšak po zápase musel přijít v šatně vítr, protože s Mohelnicí se čekalo naprosto jiné kafe.

Přerov - Mohelnice 6:0

Skóre mohlo vypadat jinak, kdyby v první třetině Němec ve své svatyni všechno neuhasil. Předržování míčku na rozehrávce a až přehnané sebevědomí na míčku v blízkosti naší branky, převážně s takto běhavým soupeřem, nás dostávalo do úzkých. Po první přestávce jsme hru hodně zjednodušili. Dávali jsme míček rychleji od florbalek, zároveň zlepšili naše reakce směrem do obrany, čímž jsme převzali otěže zápasu na svoji stranu. Vyhraná druhá třetina 4:0 a další dvě branky v síti soupeře ve třetím dějství, nás dotáhli ke skvělé výhře 6:0.

Starší žáci se těmito výsledky posunuli na průběžné čtvrté místo v soutěži s jednobodovou ztrátou na dělené druhé místo, které drží Šumperk s Mohelnicí. Konec sezony bude tedy velmi atraktivní, i s ohledem na to, že se mezi sebou utkají pouze týmy z TOP 5.

Sestava: Němec, Pavlásek - Jurda V. Dulovec T., Brauner, Hanák, Jurda J., Antoniazi, Ondrůšek, Remeš L., Alexa, Majar