Starší žáci odehráli domácí turnaj

V sobotu 11. prosince se na domácí hale Spartak představili starší žáci, když se postupně utkali s Uničovem, Mohelnicí a Šumperkem.

FBC ZŠ Uničov - FBC Přerov 5:4

V tomhle utkání chtěli starší žáci napravit dojem z prvního vzájemného utkání v Šumperku, kdy po bezzubém výkonu prohráli 6:2. Tentokrát se začalo ve vysokém tempu z obou stran. Po první třetině jsme branku neviděli, hlavně díky skvělým zákrokům Romana Dulovce. Po velice dobré třetině jsme ztráceli dvě branky a když soupeř odskočil pět minut před koncem na 5:2, tak se zdálo, že je po zápase. Nakonec ještě Antoniazi dokázal vykřesat naději. Bohužel branka Čajánka pět vteřin před koncem přišla příliš pozdě.

FBC Přerov - FBC Mohelnice 11:1

Přerovští florbalisté si pomohli rychlými třemi góly a nabrali na jistotě. Nakonec se skóre zastavilo až na stavu 11:1. Třemi góly se blýskl Ondrůšek s Čajánkem a dvě krásné branky vsítil Jan Coufal.

Asper Šumperk - FBC Přerov 10:3

Tady je potřeba říct, že soupeř byl v úvodu utkání všude dříve. Nakonec jsme se otřepali a našli zbytky sil a Oulehla snížil na 1:2. Ve druhé třetině nám soupeř v jedné chvíli odskočil již na čtyři branky. Na to ale zareagoval Vrána s Oulehlou, kteří snížili na 3:5. Bohužel fantastický Jarmar dokázal ještě do konce třetiny vstřelit branku. Třetí třetina dlouho vypadala jen jakoby se dohrávala, ale Šumperk dokázal posledních pět minut využít ke čtyřem brankám a dokončit debakl.

Komentář trenéra: Chtěl bych poděkovat klukům za přístup k zápasům. Zejména lajně mladších žáků, kteří plnili své úkoly, proti starším klukům. na jedničku až do konce. Odehráli jsme tři velice těžká utkání a zvládli jsme je se ctí s malinkou kaňkou na konci, kdy nám to tam napadalo.

Soupeřům děkujeme za utkání a těšíme se na další střetnutí!

Sestava: Eliáš, Dulovec - Hanák, Majar, Dulovec, Alexa, Brauner, Coufal, Bittner, Čajánek, Kytlicová, Antoniazi, Ondrůšek, Vrána, Oulehla, Pospíšilík, Kapustka