Související zápasy

FBC Přerov

Stav barážové série 2:2. O vítězi série rozhodne až pátý zápas!

Po jedné výhře a jedné prohře na domácí palubovce pokračovala barážová série za stavu 1:1 na zápasy v Kutné Hoře. Muži si sice vybojovali matchball, ten ale o den později neproměnili v postup a rozhodne až pátý zápas.

3. zápas série: FBC Kutná Hora - FBC MSEM Přerov (1:8)

Po ztraceném nedělním domácím utkání chtělo mužské áčko převzít otěže série. Do Kutné Hory odjížděli muži s jediným cílem a to vyhrát oba zápasy a udržet Národní ligu. Přerovu se v sobotním utkání podařilo vybojovat pomyslný “matchball”, když domácí přestříleli 8:1. Za Přerov se prosadili Skalník (2x), Ševčík (2x), Bělaška, Kowalik, Kubalík, Pavliš T.

První třetina se odehrávala ve vysokém tempu a Přerov byl týmem, který si vytvářel více střel a šancí. V průběhu první třetiny se gólově radovali pouze hráči Přerova. Nejprve v čase 16:15 otevřel skóre utkání Ondřej Kowalik. V závěru první části přidal druhou branku Přerova 40 sekund před koncem Jakub Skalník a do šaten se tak šlo za stavu 2:0 ve prospěch Přerova. V první desetiminutovce druhé třetiny došlo ke dvěma vyloučením na straně Přerova. Druhou početní výhodu se podařilo domácím využít a snížili tak na rozdíl jedné branky. To však byla poslední úspěšná trefa za záda brankáře Přerova Michaela Hrušky. Necelou minutu po snižující brance byl vyloučen také hráč domácích a první přesilovku zahrál také přerovský tým. Tu využil již po půl minutě Jakub Skalník a Přerov tak znovu odskočil na rozdíl dvou branek. V druhé polovině třetiny jsme již branku neviděli a stav po dvou třetinách tak byl 1:3. Do poslední periody vstoupili lépe hráči Přerova. V čase 42:49 přidal svou druhou branku v zápase Jakub Skalník. Následně dostali hráči Přerova další příležitost v podobě přesilové hry a tři sekundy po jejím konci se prosadil Michal Bělaška a zvýšil tak vedení Přerova na 5:1. Na konečných 8:1 zvýšil Přerov během 58. minuty, když se prosadili Matěj Ševčík, Tobiáš Pavliš a Martin Kubalík. Přerov tak ve třetím utkání série zvítězil jednoznačně 8:1 a vybojoval si kýžený “matchball”.

4. zápas série: FBC Kutná Hora - FBC MSEM Přerov (7:5)

V neděli čekal muže čtvrtý zápas série, ve kterém si mohli vybojovat účast v Národní lize i pro nadcházející sezónu. To se mužům bohužel nepovedlo a po prohře 7:5 sérii rozhodne až pátý zápas. Za Přerov se prosadili Bělaška (2x), Hrabica, Hořecký, Ševčík.

Vstup do utkání se Přerovu povedl. Již po dvou minutách šel do vedení po brance Michala Bělašky. V čase 4:00 byl vyloučen přerovský Noel Gavaller, domácí však tuto příležitost nevyužili. Necelé dvě minuty po konci přesilovky se však domácí přeci jen radovali a vyrovnali stav utkání na 1:1. Vedení vrátil hostujícímu Přerovu tři sekundy před koncem úvodní části Matěj Ševčík. Ve druhé třetině byla branka k vidění až v čase 28:35 do sítě Kutné Hory, následně byla ale odvolána a skóre tak zůstalo 1:2. O necelé dvě minuty později domácí stav utkání srovnali. V čase 33:39 šli domácí dokonce do vedení. Jednobrankovou ztrátu však za 23 sekund smazal Tomáš Hořecký. Zanedlouho vrátil vedení přerovskému týmu druhou brankou v zápase Michal Bělaška. Opět se však na vyrovnání dlouho nečekalo. V čase 36:07 domácí srovnali skóre na 4:4. Přerov si do konce druhé třetiny vzal své vedení zpět. Michal Hrabica se prosadil 70 sekund po vyrovnání domácích. Do šaten se tak šlo za stavu 5:4 pro Přerov a od udržení Národní ligy dělilo tým 20 minut. V úvodu třetí třetiny hrál Přerov přesilovou hru, kterou se však využít nepodařilo. Minutu po konci přerovské přesilovky se domácím podařilo vstřelit vyrovnávací branku a zápas se tak ještě více zdramatizoval. V čase 47:15 si Přerov vybojoval trestné střílení, Ondřej Kowalik však úspěšný nebyl a skóre se tak nezměnilo. Necelou minutu po neproměněném nájezdu se prosadili hráči Kutné Hory a podruhé v zápase šli do vedení. V polovině poslední části pak dokonce odkočili na rozdíl dvou branek. V čase 51:28 získal Přerov druhou přesilovku v zápase, avšak ani tuto příležitost nevyužil. V závěr zápasu zkoušel Přerov i hru v šesti, ale domácího brankáře už nepřekonal. Přerov tak podlehl ve čtvrtém zápase barážové série Kutné Hoře 7:5.

Komentář trenéra Petra Maliny: Série vypadá tak, že si tvoříme více šancí, ale stojí proti nám dobře organizovaný a obětavý tým, který má své kvality a umí jimi zazlobit. Kutná Hora doslava urvala dvě výhry a tak se jde do rozhodujícího boje. My budeme věřit našim kvalitám a uděláme vše proto, abychom hráli příští sezóny Národní ligu, stoprocentně na to máme!

Komentář Matěje Ševčíka: Série s Kutnou Horou je jako horská dráha. První zápas byl takový rozjezd, kdy nejedete úplně nejrychleji ani tu nejatraktivnější část dráhy, ale tak nějak vás to baví protože jste se na to těšili. Druhý zápas se vyskytly obtíže, kvůli kterým jsme museli zpomalit a jízda nebyla to pravé ořechové. Naším problémem byla absolutní střelecká demence, kdy jsme nebyli schopni se prosadit i přes mnohem lepší hru než v prvním zápase. Třetí zápas byl ten první pořádný sešup dolů na který se od začátku čekalo. Všechno se nám dařilo i přes komický výkon sudí. A po sešupu následuje rovinka a dlouhé nezáživné stoupání. To byl náš čtvrtý zápas, který si jako jediný soupeř zasloužil vyhrát, větší bojovností, důrazem a chutí zvítězit. A tenhle víkend nás čeká finální duel. A jak to tak bývá, na konci každé horské dráhy je ta nejlepší část a největší sešup. A na ten se můžou kutnohorští těšit.

Komentář Michaela Hrušky: Výjezd do Kutné Hory měl jasný cíl - vyhrát oba zápasy, a tím ukončit sérii. Sobotní zápas se vyvíjel ze začátku vyrovnaně, ale ve 3. třetině se to zlomilo a Kutnou horu jsme zasypali góly. V neděli jsme si dali týmový oběd a pustili se do zápasu. Soupeře jsme jako v předešlých zápasech přestříleli, ale bohužel jsme měli smůlu a soupeře podržel výborný brankář Bobo (Bohuslav Bochníček), takže se nám nepodařilo vstřelit více branek. Kdo nedává góly nevyhrává. Takže se celá série rozhodne v sobotu v Lipníku nad Bečvou v 18:00.

Rozhodující zápas sezóny, který rozhodne o tom, zda muži zůstanou v Národní lize i v nadcházející sezóně nebo se po roce vrátí zpět do Divize. Muži vyzvou hráče Kutná Hory v sobotu od 18:00 netradičně v Lipníku nad Bečvou. Dorazte naše muže podpořit, nyní jde o všechno!