TĚŽKÝ ZÁPAS VE ZLÍNĚ ZVLÁDL PŘEROVSKÝ TÝM V POMĚRU 12:4

Po úspěšném vstupu do nového roku domácím vítězstvím nad Orlovou navázalo přerovské áčko dalším důležitým ziskem bodů ve Zlíně. Proti týmu Zlín Lions si naši muži zastříleli a zvítězili 12:4.

A-tým mužů šel do zápasu se Zlínem s nejvyššími očekáváními. Z jedné strany si byl vědom obrovské kvality domácího celku a všem známé fyzické připravenosti, na druhou stranu přesně věděli na co se připravit a co je asi čeká. A co víc byli 100% motivováni vybojovat další 3 body po cenném skalpu Orlové. Očekávání se naplnila, Zlín byl velmi aktivní, ale přerovský celek (až překvapivě) po celou dobu zvládl držet nastavené tempo hry. Za Zlín navíc nastoupil přerovský hráč Martin Filka, který je zde do konce sezóny na hostování. Ten se dokonce dokázal proti “svému” tým prosadit a přidat již druhý gól ve dvou zápasech za Zlín Lions. Premiérově se v přerovském dresu gólově prosadil Lukáš Chuděj. Důležité je také zmínit skvělou podporu našich fanoušků a poděkovat jim, že dorazili naše áčko podpořit i na venkovní zápas. Naši muži přivezli domů 3 body za výhru 12:4. Za Přerov se prosadili Kowalik (2x), Klimecký (2x), Chuděj (2x), Bělaška, Raška, Kubalík, Váhala, Ševčík a Kavka.

Průběh zápasu: Díky skvělému vstupu do zápasu si Přerov vybojoval přesilovku, ze které šli díky brance Kavky do vedení. Povedlo se jim dokonce zvýšit a odskočit na rozdíl tří branek. Zlínu se sice povedlo ještě v průběhu první třetiny snížit na 1:3, ale i tak je nutné zmínit zodpovědný a týmový výkon do obrany. Do druhé třetiny vstoupil lépe Zlín svou aktivní hrou, jenže přerovský tým byl přesně na tohle připraven, a tak zvládl tlak soupeře ubránit bez obdržené branky a zareagoval nejlépe jak mohl, přidal další gól. Během druhé třetiny se povedlo našim mužům prosadit ještě dvakrát, a tak šli do šaten s náskokem pěti branek. Třetí třetina začala lépe pro domácí celek, když se prosadil Martin Filka. Naděje Zlína však trvala pouhých 25 sekund. Výrazný náskok vrátil Přerovu kapitán Matěj Ševčík. Během poslední třetiny jsme viděli branek nejvíce, Zlín přidal ještě dvě branky, Přerov dokonce pět. Sečteno podtrženo 12:4 a další tři cenné body do tabulky.

Sestava: Faltus, Lanča - Pavliš, Váhala, Chuděj, Bělaška, Šefčík, Raška L., Kavka, Klimecký, Ševčík, Kowalik, Foldyna, Pospíšilík, Hrabica, Gavaller, Kubalík

Komentář Maxima Šefčíka: Do zápasu jsme šli s tím, že si domů chceme odvézt plný počet bodů, kdyby se tak nestalo, tak šance na postup se nám oddálí. Se Zlínem se vždy hraje rychlý a atraktivní florbal, ovšem začali jsme pracovat na fyzické stránce, což jde v zápasech vidět. První třetina byla v tempu a šance byly na obou stranách, ale náš nový brankář Maty Faltus nás dost podržel. Druhou třetinu jsme zvládli ubránit bez inkasovaného gólu a přidat další 3. Třetí třetina už byla otevřenější, Zlín začal aktivněji napadat, čímž se otevíral prostor na hřišti pro brejky, tomu odpovídá výsledek třetiny 6:3 v náš prospěch. Atmosféra v týmu je teď strašně super, navzájem se motivujeme a doplňujeme a všichni máme společný cíl, zároveň bych chtěl poděkovat velkému počtu našich fanoušků, kteří si udělali čas v sobotu odpoledne dojet do Zlína. Důležité 3 body.. teď nás čekají asi nejtěžší a nejdůležitější dva zápasy se Šumperkem.

Komentář Martina Filky hrajícího na hostování ve Zlíně: Pro mě to byl velmi speciální zápas, kdy jsem nastoupil poprvé proti svým, proti klukům, které znám několik let. Ve Zlíně jsem sice krátce, ale od první chvíle je znát síla týmu, a tak jsem dnes čekal vyrovnané utkání se vším všudy. Průběh a tempo hry muselo oku diváka lahodit, co ale nechutnalo nám, byl výtečný Faltus v bráně. Skóre vypadá nakonec hrozivě, ale vůbec to nevypovídá o naší předvedené hře. Chtěli jsme Přerov porazit, já osobně fakt hodně (smích). Přeji Přerovu hodně štěstí v bojích o baráž a děkuji Zlínu za možnost pravidelněji hrát.

Mužský A-tým tak navázal na skvělý výkon a zisk bodů proti Orlové a připsal si další tři body do tabulky Divize E. Nyní naše muže čekají další klíčové zápasy v boji o barážové příčky. Pro muže tak začíná klíčová část sezóny. Vzhledem ke Covidu v týmu Šumperku se zápasy tohoto týdne odkládají. Pro muže tak začíná klíčová část sezóny. Dorazte nás podpořit na následující domácí utkání, budeme to potřebovat.