VikingsFBC Přerov
5:1(2:0,2:0,1:1)
so 21. 10. 2023 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 7. kolo

V zápase o druhé místo v tabulce muži neuspěli!

V sobotu 21.10. odcestovali muži do Kopřivnice k přímému souboji o druhé místo v tabulce. Na domácí Vikings nestačili a prohráli 5:1.

Kopřivnice zažívá stejně dobrou sezónu jako Přerov. Až do vzájemného zápasu měly oba týmy na svém kontě shodně 15 bodů. Přímý souboj o druhé místo v tabulce však dopadl lépe pro domácí Kopřivnici, která díky prvním dvěma třetinám slavila zisk tří bodů po výhře 5:1. Za Přerov se prosadil Matěj Ševčík.

Průběh zápasu: Vstup do utkání vyšel lépe domácím. Již po dvou minutách šli domácí do vedení a po pěti odehraných minutách zvýšili na 2:0 díky využité přesilovce. Do konce třetiny jsme již branku neviděli, avšak Kopřivnice byla týmem, který hru kontroloval. Vstup do druhé části utkání byl defacto totožný s tou první. Opět v průběhu úvodních 5 minut zvýšili domácí dvěma brankami na 4:0. Od poloviny zápasu se hra začala vyrovnávat, avšak Přerovu se nedařilo najít recept na prolomení obrany domácích. Kopřivnice vynikala především skvělou obranou a na první a jedinou branku Přerova jsme čekali až do závěru zápasu. V čase 59:51 se prosadil Matěj Ševčík. Domácí ještě stihli na jedinou branku Přerova zareagovat a v čase 59:57 zvýšili na končených 5:1.

Komentář Matěje Ševčíka: Bohužel jsme do prvních dvou třetin s Kopřivnici nastoupili vlažně a nechali se zaskočit soupeřovým tempem. To soupeř samozřejmě trestal a postupně si budoval vedení. Po špatném startu třetiny jsme vždy zabrali a hru vyrovnali, nicméně se nám nepodařilo proměnit žádnou z našich šancí. Ve třetí třetině se nám dařilo mnohem více, neutekl nám start a myslím že to byla jediná třetina, kdy jsme byli lepší než soupeř. I tak jsme nebyli schopní se prosadit. Kopřivnice zaslouženě bere tři body a my si je vezmeme zpátky u nás na hale.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem divákům za podporu i takhle daleko od Přerova. Ólé, pivovar Zubr!

Komentář hostů Kořený Michal (Trenér): vstup do zápasu zase vlažný, soupeř mnohem lepší. Postupně a zaslouženě navyšoval skóre. V druhé polovině zápasu jsme vyrovnali hru a vypracovali si spoustu opět neproměněných šancí. Dnes to nevyšlo, tak příště...

Komentář domácích Soukal Lukáš (Trenér): Velice obtížné utkání s kvalitním soupeřem, které jsme zvládli na výbornou. Dvě třetiny jsme dokázali odehrát velice solidně a plnili jsme taktiku, kterou jsme si dali před zápasem. Ve třetí třetině jsme měli horší pasáže, ale podržel nás skvělě golman. Děkujeme soupeři za férovou hru, rozhodčím, a divákům za podporu.

Mužský A-tým se nadále nachází na třetím místě tabulky se ztrátou tří bodů na Kopřivnici. Zároveň má náskok dvou bodů na čtvrtý Třinec. V sobotu 28.10. čeká muže domácí utkání proti poslední Opavě. Přijďte A-tým podpořit od 17:45 na domácí halu Start.