Ženy mají za sebou dvojzápas s týmem Aligators

Ženy FBC Přerov vstoupily do nového roku netradičním víkendovým dvojzápasem. V sobotu 8.1. přivítaly na domácí palubovce tým Šitbořic, se kterým se pak utkaly v neděli znovu, tentokrát v Křenovicích u Brna.

FBC Přerov – FAT PIPE Aligators Šitbořice 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Od začátku utkání se hra nesla v dynamickém, rychlém tempu a oba týmy dokázaly vytvářet tlak na soupeřově polovině. První branka pak přišla ze strany Šitbořic a nechala na sebe čekat až do poloviny první třetiny. Do vedení se sice jako první dostali hosté, ale hra se i nadále přelévala z jedné strany hřiště na druhou. Ve druhé třetině se průběh utkání v mnohém nezměnil. Bohužel ale totéž platilo i pro naši donebevolající neschopnost proměnit šance v góly. Hosté ovšem tolik ostýchaví nebyli a za třetinu svůj náskok navýšili o další dvě branky. Třetí třetina by se dala stručně popsat dvěma slovy, nebo jednou velkou sportovní pravdou: nedáš – dostaneš. Ani v poslední hrací časti se Přerovu nepodařilo vstřelit gól,paradoxně k tomu, kolik gólových šancí dokázal před soupeřovou brankou vytvořit. Šitbořice gólovými příležitostmi nepohrdly a odpověděly hned třemi proměněnými šancemi. Uzavřely tak utkání za konečného stavu 6:0. Utkání pro nás bylo náročné fyzicky i psychicky, nicméně hned další den na nás čekala odveta. Trenérské duo Janošek – Zavadil proto povinně naordinovalo celému týmu Arginmax na střeleckou impotenci a cíl na nedělní utkání zněl jasně – hrát stejně dravě, ale začít proměňovat šance.

FAT PIPE Aligators Šitbořice – FBC Přerov 13:3 (5:0, 2:1, 6:2)

Když rozbijete zrcadlo, přeběhne vám přes cestu černá kočka nebo projdete pod žebříkem – tohle všechno vám prý může přinést smůlu. I kdyby se vám ale tohle všechno stalo v jeden den, pořád by to bylo málo na to, kolik smůly se lepilo na hokejky přerovským hráčkám. Obdržely jsme celkem třináct gólů, z toho hned pět vlastních, které se po odražení smolně dostaly za záda golmanky Kotyzové. Frustrace z obdržených branek se projevila na celkovém herním projevu, který se s tím sobotním z hlediska nasazení nedal srovnat. Hra se sice zpočátku přelévala na obě strany, ale pak Šitbořice rychle proměnily hned několik gólových šancí a zbytek utkání už bylo víceméně pod jejich taktovkou. Malou útěchou můžou být alespoň dvě branky z hole Šrámkové a jedna z hole Axmannové. I přesto ale zůstává úkolem do dalších utkání především proměňování šancí.