ŽENY MAJÍ ZA SEBOU TŘETINU SEZÓNY

Tým přerovských žen, hrající druhou nejvyšší soutěž, má za sebou první třetinu sezóny. Během září a října odehrály 8 utkání, ze kterých vytěžily 3 body. Momentálně se naše ženy nachází na předposlední, deváté, příčce 1. ligy žen skupiny východ.

Úvodní čtyři zápasy odehrály ženy na domácí palubovce. V prvním utkání, hraném 11.9., podlehly hráčky Přerova Znojmu 2:9. Přestože úvodní branku zápasu vstřelil tým Přerova, konkrétně Kateřina Rozenbergová. Tempo zápasu ovšem diktoval především hostující celek. Po 7 brankách Znojma redukovala skóre pět minut před koncem zápasu na 2:7 Anna Němcová, hráčky Znojma však vstřelily ještě dvě branky a odvezly si tak výhru 9:2 . Další den přicestoval na přerovskou halu Spartak tým Jihlavy. Přerovské ženy na soupeřky z Vysočiny nestačily a prohrály jednoznačně 0:11.

Po 14 dnech odpočinku se naše ženy znovu ukázaly na domácí palubovce. Tentokrát už jsme mohli vidět poněkud vyrovnanější zápas s Torpedem Havířov. První dvě branky vstřelil hostující celek. Na druhou branku Havířova však hráčky Přerova rychle zareagovaly a na 1:2 snížila Barbora Gaďourková. Na začátku třetí periody zvýšily hráčky Torpeda na rozdíl dvou branek. Čtyři minuty před koncem třetiny přidala svou druhou branku v zápase Gaďourková a zápas byl tak napínavý až do konce. I přes bojovný výkon se však ženám srovnat nepodařilo a podlehly Torpedu Havířov 2:3. Hned další den čekalo naše ženy poslední domácí utkání této čtyřzápasové série. Do Přerova dorazil ženský výběr Třince. První dvě branky zápasu vstřelil hostující celek. Na druhou branku však zareagovala po 38 sekundách Božena Gáborová a snížila na 1:2. Na další branku čekali diváci zase jen velmi krátce, tentokrát zvýšily vedení na 3:1 hráčky Třince po 36 sekundách. Jakoby po zápase s Havířovem došly našim ženám síly a zápas už byl pouze a jenom v režii hostujícího Třince. Konečný stav 1:18.

V sobotu 9.10. čekal naše ženy první venkovní zápas. Ženy odcestovali do Křenovic, kde se utkaly s týmem FAT PIPE Aligators Šitbořice. Z prvního venkovního zápasu se naše ženy vrátily s prázdnou. Bez bodu, bez vstřelené branky. Tým Aligators porazil náš ženský výběr 13:0. Dva týdny nato čekala ženy odveta proti Třinci. Zápas se znovu hrál v Přerově a ženy rozhodně měly co napravovat. Stav po první třetině byl stejný jako při prvním vzájemném souboji, tedy 1:2. Branku Přerova vstřelila Anna Němcová. V následující třetině se však třikrát prosadily hráčky Třince a Přerovu se tak šance na zisk bodů vzdalovaly. Třinec potvrdil roli favorita a přidal další 4 branky. Na 2:9 snížila Darina Axmannová. Hráčky Třince zvítězily 10:2. Přerovské ženy tak pošesté v řadě prohrály.

Poslední říjnový víkend byl pro ženy v znamení venkovních zápasů. Sobotní zápas odehrál ženský tým Přerova v Hradci Králové. Do vedení se již v 1. minutě dostaly hráčky Hradce. Díky dvěma brankám Jany Boháčové se však ještě v první třetině dostal Přerov do vedení, které bohužel trvalo pouze 80 sekund. Po první třetině byl tedy stav vyrovnaný 2:2. Do druhé třetiny vstoupily lépe hráčky Přerova. Pouze 13 vteřin po začátku druhé periody se prosadila Darina Axmannová. Následně se však třikrát prosadil tým Hradce a dostal se do vedení 5:3. Anna Němcová sice dokázala rychle snížit na 4:5, ale následující góly již padaly pouze do přerovské branky. Naše ženy podlehly Hradci Králové 4:10. V nedělním zápase pak čekalo na ženy Jablonné nad Orlicí. Do zápasu vstoupily lépe přerovské hráčky. Jako první se prosadila Božena Gáborová, na 2:0 pak zvýšila Jana Boháčová. Po brance domácích odskočily na rozdíl dvou branek naše ženy zásluhou Dariny Axmannové. Bohužel ještě během první třetiny se Jablonnému podařilo srovnat. Stav po první třetině 3:3. Ve druhé periodě se však prosadil pouze tým Přerova. V čase 26:46 přidala svou druhou branku v zápase Darina Axmannová a necelých 45 sekund nato se taktéž podruhé v zápase prosadila Božena Gáborová. Ve třetí třetině padly opět 2 branky. Obě dvě vstřelila přerovská Jana Boháčová, která tak završila hattrick. Konečný výsledek 7:3 pro Přerov a naše ženy tak získaly první body do tabulky.

FBC Přerov - TJ Znojmo LAUFEN CZ 2:9 (online)

FBC Přerov - EAV SK Jihlava 0:11 (online)

FBC Přerov - Torpedo Havířov 2:3 (online)

FBC Přerov - FBC Intevo Třinec 1:18 (online)

FAT PIPE Alligators Šitbořice - FBC Přerov 13:0 (online)

FBC Přerov - FBC Intevo Třinec 2:10 (online)

IBK Hradec Králové - FBC Přerov 10:4 (online)

TJ Jablonné nad Orlicí - FBC Přerov 3:7 (online)

Momentálně se přerovské ženy nacházejí na 9. příčce 1. ligy žen skupiny východ. Tuto sobotu je čeká zápas ve Znojmě, které se momentálně nachází na prvním místě tabulky.