Ženy na domácí palubovce na body nedosáhly

Během prvního únorového herního „víkendu“ na ženy čekala náročná utkání se soupeři, kteří se v tabulce nepohybují o mnoho příček výše než zmíněné domácí. Ačkoliv Přerov papírově nevstupoval ani jednou do utkání jako favorit, mohli jsme i přesto očekávat velmi vyrovnané duely.

V pátek 4. února se tým žen utkal se soupeřkami z Havířova. Hra se od začátku nesla v dynamickém tempu na obou stranách, nicméně jako první se o změnu skóre postaral Havířov. Od té chvíle ale Přerov začal aktivně napadat a vytvářel si útočné akce, které bohužel ne a ne skončit za zády havířovské gólmanky. Soupeři se ale smůla na čepele tolik nelepila, dokonce dokázal přidat gól v oslabení. Ten byl posledním impulsem k tomu, aby Přerov začal aktivně tvořit hru, a co víc, přidal konečně i několik branek z hole Axmannové, Galnorové nebo Němcové. Sestavu domácího týmu zezadu jistila Kotyzová, jež svým výkonem držela šance Přerova na vítezství stále vysoko. Domácí si na hřišti vybudovaly respekt, tvořily hru a s bojovností čelily nekompromisní, mnohdy až hrubé hře Havířova. Právě již zmíněná bojovnost byla tím nejdůležitějším atributem celého zápasu. O to víc Přerov mrzelo výsledné skóre 7:5, přičemž tři body z utkání putovaly právě do Havířova.

V neděli 6. února se domácí střetly s týmem z Hradce Králové. Do tohoto zápasu Přerov nastoupil velmi sebevědomě a hned během první třetiny stihl navýšit skóre na 3:0 ve svůj prospěch. Z řad domácích se prosadily konkrétně Boháčová, Gaďourková a Galnorová. Bohužel Hradec v poslední minutě první třetiny přidal dvě rychlé branky, a tudíž se nakonec odcházelo do šaten za stavu 3:2. Od druhé hrací části na hřišti začal dominovat soupeř, udával tempo hry, ale jeho šance na změnu skóre neúnavně likvidovala skvěle chytající Perutková. Během druhé třetiny tak soupeř přidal pouze tři branky a nejinak tomu bylo i v třetině poslední. Přerov se zbytek zápasu snažil o vstřelení branky, a tím i změnu průběhu zápasu, nicméně na prolomení hradecké gólmanky nestačil. Velkou šancí v podobě trestného střílení rovněž pohrdla v závěru utkání Galnorová. Konečný verdikt zápasu zněl jasně – stav 8:3 a tři body pro Hradec Králové.