Související zápasy

FBC Přerov

Další zápasy pro dorostence

Hned dva turnaje ve Zlíně odehrála kategorie dorostenců ve druhém koši první ligy. Čekal na ně jeden z nejkvalitnějších košů v letošní sezóně, kdy se postavili Gullivers Brno, Zlín Lions, Torpedu Havířov a SFK Havířov.

Přerov x Zlín Lions 1:5

Proti velmi kvalitnímu celku ze Zlína nám absolutně nevyšla úvodní třetina, ve které jsme jsme inkasovali 4 branky. V dalším průběhu jsme se soupeřem už drželi krok, avšak bylo to taky díky naši obětavosti v obranné fázi a Eliášovi v brance. Zlín byl po celý zápas florbalovější a fyzicky skvěle připravený a zaslouženě vyhrál.

Přerov x Gullivers Brno 5:3

Podobný zápas proběhl i s Gullivery. Tento zápas jsme ale odehráli ještě s větší obětavostí než se Zlínem. Do obrany jsme zahráli jeden z nejlepších zápasů v sezóně. V útočné fázi nám to v tomto zápase taky sedlo a když to spojíme s nadstandardním výkonem Němce v bráně, byl to pro našeho soupeře opravdu těžký oříšek. I přes to, že soupeř hrál více na míčku, podařilo se nám poprvé sezóně porazit soupeře, který spadá svou výkonností do prvního koše.

Přerov x SFK Havířov 0:4

O 14 dní dní později stejná hala, avšak odlišný výkon. V prvním zápase proti SFK Havířov jsme měli dobrou první třetinu. Sice jsme se po celý zápas dostávali celkem jednoduše na soupeřovu půlku, ale trápila nás nemohoucnost v zakončení. Soupeř byl v zápase lepší na nohách a v útočné fázi byl přímočarejší v zakončení. Za to my jsme míček strašně přidržovali, pak rychle ztráceli, vše nám trvalo a v reakcích a celkově na nohách jsme byli slabí jak čaj.

Přerov x Torpédo Havířov 4:5

Torpédo bylo v zápase florbalovější a více na míčku. Zápas byl hodně podobný předchozímu střetnutí. Od půlky zápasu jsme upravili sestavu, či střídání a soupeři se začali, ne všem, ale v určitých aspektech hry vyrovnávat. Konec zápasu nabídlo drama, kdy jsme otočili zápas na naší stranu. Soupeř ale vyrovnal s šesti hráči v poli a poslední minutě otočil zápas, kdy jsme udělali total fatal v obraně. Co musíme připomenout, tak bylo fair-play soupeře, který za svého vedení 2:1 přiznal gól do své brány, který rozhodčí přehlédli. Málokdy se vidí takový počin a před Havířovem smekáme velký klobouk.

Co se týče nás, musíme zabrat. Účast na trénincích nebyla v poslední době ideální. Nemoci, lyžáky a další jiné záležitosti nás teď brzdili, což se projevilo taky v zápasech. Nutno podotknout, že starší žáci, bez kterých se tento tým neobejde, mají momentálně velmi nabitý program i ve své soutěži. Těm určitě pomůže volno od zápasů v příštím týdnu. Prohra s Torpédem nás nakonec hodila zpět do třetího koše, avšak nic to neznamená. Jsou před námi poslední 4 zápasy základní části, které budeme chtít vyhrát a co nejlépe se připravit na play-off, které začíná v půlce března.

Sestava: Eliáš, Dulovec R., Němec - Dulovec T., Coufal, Vrána, Bittner, Vykydal, Mekyska, Lehar, Jurda V., Majar, Brauner, Jurda J., Alexa, Pospíšilík, Antoniazi, Čajánek, Ondrůšek