Související zápasy

FBC Přerov
206_20230927_111558.jpg

Dorostenci postoupili do druhého výkonnostního koše

Po čtyřech sezónách ve druhé lize se dorostenci vrátili do nejvyšší celostátní soutěže. V úvodních zápasech třetího koše se postupně utkali se Slovanem Havířov, Troopers, Šternberkem a Třincem. Z těchto zápasů se jim podařilo hned třikrát vyhrát, což znamenalo posun do druhého výkonnostního koše.

Přerov vs. Slovan Havířov 4:0

V úvodním domácím zápase proti Slovanu měli kluci zápas ve svých rukách a od začátku zápasu diktovali tempo. Větším soupeřem jim však byla jejich vlastní produktivita a zakončení, které bylo opravdu žalostné. Výhra se počítá, ale počet vstřelených branek mohl ukazovat vyšší číslo. 

Přerov vs. Troopers 2:6

S Troopers se hrála vyrovnaná bitva, která musela přítomné diváky bavit. Větší radost však dělala fanouškům soupeře, jejichž hráči měli lepší den v zakončení, což se o přerovských florbalkách říct nedalo. Skvělý výkon brankáře Troopers a naše nemohoucnost proměnit vyložené šance dala zápasu hrůzostrašné skóre 2:6. Herně to však nevypadalo vůbec zle.

Přerov vs. Šternberk 5:3

Zápas se Šternberkem na kluzkém - skákavém povrchu v Moravském Berouně jsme nezačali vůbec dobře. Náš výkon by se dal přirovnat k pomalému počítači, který napadlo stádo trojských koňů. Pomalými reakcemi, hromadou individuálních chyb a předržováním míčku převážně za vlastní brankou, jsme si zápas dosti komplikovali. Naštěstí nás v brance podržel Eliáš, naštěstí se nám podařilo vždy v každé třetině vstřelit nějakou tu branku a naštěstí nakonec s velkou bojovností se nám zápas podařilo dotáhnout do vítězného konce. Z naší strany ale dosud nejhorší výkon v sezóně, když budeme počítat i účast na Moravian Cupu. Tři body se ale ve výsledku počítají.

Přerov vs. Třinec 10:1

Pokud by někdo před zápasem o přímý postup do druhého koše čekal takový výsledek, tak by jste si mysleli, že má pár “atmosfér” v žíle. V první půli zápasu jsme se jako vždy trápili v zakončení, poté se ale rozjela smršť. Nebylo to ale jenom o gólech. Celkově se nám zápas vydařil, ať v obranné, či útočné fázi. Zároveň se kluci dobře nastavili v hlavách. Jakmile jsme odskočili na výraznější skóre, Třinec začal zápas pomalu vypouštět. Naopak my jsme byli v obrovském laufu. Další vzájemný zápas však bude určitě vypadat úplně jinak a soupeř nám bude chtít tento zápas určitě vrátit.Dorostenci se tedy posunuli do druhého výkonnostního koše, kde utkají s SFK Havířov, Torpédem Havířov, Hattrickem Brno a Třincem, který dostal z důvodu pořadatelské povinnosti ve druhém koši přednost před brněnskými Troopers. Další dva výjezdy nás tedy čekají do dalekého Třince.