AligatorsFBC Přerov
2:6(0:1,1:3,1:2)
so 16. 9. 2023 18:00 @ SH Křenovice, Národní liga, 2. kolo

Druhá výhra v sezóně! Muži porazili Aligators!

K prvnímu venkovnímu utkání nové sezóny odcestovali muži do Křenovic, kde se utkali s Aligators Klobouky, kteří ještě v minulé sezóně působili v 1.lize. Muži porazili Aligators 6:2 a připsali si další tři body do tabulky.

Na úspěšný vstup do sezóny chtěli muži navázat i v zápase s Aligators. S tímto týmem se z loňské sezóny neznají, jelikož Aligators ještě v minulé sezóně bojovali v 1. lize, ze které však sestoupili. Tím získali pravděpodobně status mírného favorita, avšak utkání dopadlo opačně. Muži zvítězili celkem jednoznačně 6:2. Za Přerov se prosadili Matyáš Zbránek (2x), Michal Hrabica (2x), Michal Bělaška a Adam Zoubek.

Průběh zápasu: Úvod zápasu se nesl v opatrném duchu, žádný z týmů nechtěl udělat chybu. Žádné výraznější šance nebyly k vidění ani na jedné straně. První branku zápasu mohli diváci vidět až v samotném závěru úvodní části, kdy situaci dva na jednoho využil svou první trefou v seniorské kategorii Matyáš Zbránek po přihrávce předsezónní posily Petra Graclíka. Do šaten se tak šlo za těsného stavu 1:0 pro Přerov. V první periodě měl Přerov střeleckou převahu, když vyslal na soupeřova brankáře 10 pokusů, domácí Aligators 5. Skvělý vstup do druhé části zápasu měl hostující Přerov. Již po 18 sekundách hry zvýšil na 2:0 Michal Bělaška. O tři minuty později navíc přidal svou druhou branku v utkání Matyáš Zbránek a Přerov tak odskočil na rozdíl tří branek. Hráči Přerova nadále zvyšovali tlak, vytvářeli si šance a znemožňovali tak domácím návrat do zápasu. V čase 27:53 však domácí snížili střelou od mantinelu na 1:3. V následující pasáži si obě mužstva tvořily šance, avšak žádnou z nich nedokázaly proměnit. Na 4:1 zvýšil v čase 36:33 Adam Zoubek po křižné přihrávce Maxima Šefčíka. Další branku jsme ve druhé třetině již neviděli a do šaten se tak šlo za stavu 4:1 pro Přerov. Na další branku jsme si museli delší dobu počkat. Mezi tři tyče se totiž trefil až v čase 49:06 Michal Hrabica. Ten přidal i svou druhou branku v utkání o pět minut později a zvýšil již na 6:1. Na šestou branku Přerova však domácí po půl minutě zareagovali a upravili tak skóre na konečných 6:2. V závěru utkání si Přerov ještě zahrál přesilovku, kterou se nepodařilo využít a utkání tak skončilo 6:2 ve prospěch hostujícího Přerova.

Komentář Michala Hrabici: Zápas byl od začátku ve vysokém tempu, soupeř hrál vytaženou obranu, ale dařila se nám hra na balonu a tvorba šancí. Bohužel naše produktivita nebyla zdaleka taková, jakou bychom si přáli, naštěstí nás Hrůša podržel a dobrou obranou jsme dokázali gólově vyhrát každou třetinu.

Muži jsou tak po dvou odehraných kolech stoprocentní. Aktuálně jim náleží druhá příčka v tabulce Národní ligy skupiny východ. V rámci třetího kola vyzvou na domácí palubovce Z.F.K. Petrovice. Přijďte mužské áčko podpořit i v tomto utkání v sobotu 23.9. od 17:45 na domácí halu Start.

Zdroj fotografie: Zonerama - Aligators