323_20251107_113338.jpg

Elévové mají za sebou dva úspěšné turnaje

Hned dva turnaje odehráli už elévové FBC Přerov v nové florbalové sezóně a to v Šumperku a na domácím turnaji v Přerově.

Jak už bývá zvykem, snažíme se na tyto turnaje jezdit v maximálním možném počtu, což se nám zatím v obou případech podařilo. Na turnajích, stejně jako v předchozích letech, si hráče rozdělujeme na starší a mladší hřiště, což je záruka toho, že budeme mít na každém hřišti proti sobě výkonnostně či věkově vyrovnané hráče. Na turnajích se zatím elévkům dařilo. Starší zkušenější hřiště se zatím veze na vlně výher. Mladší hřiště sice již poznalo nějakou tu porážku, avšak ve většině zápasů převažuje radost z výher, než smutek z porážek. 

Výsledky se však u této kategorií neřeší. Snažíme se, aby se hráči florbalově vyvíjeli tak, jak by v této kategorii měli. Od začátku sezóny se na trénincích soustředíme hlavně na týmovou spolupráci, kde klademe důraz na hry v nerovnoměrných počtu hráčů a na různé malé hry, kde podporujeme týmové pojetí. Zároveň klademe velký důraz na základní herní činnosti jednotlivce a to převážně na situace 1 na 1, samozřejmě už nechybí ani základní střelecká cvičení. 

Do konce roku odehrají elévci ještě tři turnaje a to v Prostějově, Šumperku a Drahotuších. Budeme se těšit na jejich další skvělé výkony.