FBC PřerovRožnov p/R
6:5(1:1,2:0,3:4)
so 9. 9. 2023 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 1. kolo

Muži v prvním kole získali plný počet bodů!

Sezónu Národní ligy zahájilo mužské áčko na domácí palubovce proti 1.FBK Sršni Rožnov pod Radhoštěm. Přesto, že výkon týmu měl k dokonalosti daleko, získali muži potřebné první tři body do tabulky po výhře 6:5.

Průběh zápasu: První třetina utkání se odehrávala ve vysokém tempu. Hru kontrolovali především hráči Přerova, avšak bez potřebné střelby. Hráči Rožnova naopak těžili spíše z protiútoků. První branku zápasu však vstřelil právě hosté. Po vstřelení branky Rožnova se hra na obou stranách uklidnila, přerovští hráči však stále byli o něco více na míčku a snažili se tvořit šance pro vyrovnání. To přišlo v čase 13:07. Kdy první branku Přerova v nové sezóně vstřelil navrátilec Filip Hrabal. V následující části první třetiny se však již nic zásadnějšího nestalo a do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1. Po přestávce však nastala kuriozní situace, kdy byl hostující tým poslán do oslabení z důvodu pozdního dostavení se na hrací plochu. Přerov neváhal a poskytnutou příležitost využil jež po 35 sekundách hry. Na listinu střelců se zapsal kapitán Matěj Ševčík po asistenci Jonáše Pavliše. O dvě minuty později se Přerovu podařilo zvýšit svůj náskok na rozdíl dvou branek a zdálo se, že konečně přebírá otěže utkání. Prosadil se Michal Bělaška, který dorazil svůj prvotní neúspěšný pokus. Ve druhé části jsme i přes několik povedených příležitostí na obou stranách branku neviděli a o něco spokojenější mohli do šaten odcházet domácí. Do poslední části vstoupil Přerov aktivně, několik zakončení v úvodu třetiny však kýžený efekt nepřineslo. Naopak hosté z Rožnova úspěšní byli a snížili na rozdíl jediné branky. V čase 46:15 přišla obrovská euforie pro Františka Šamořila. Mladý hráč A-týmu, který vynechal celou loňskou sezónu kvůli zranění kolene z 1.kola Poháru ČF vstřelil svůj první gól v Národní lize a Přerov opět odskočil do dvoubrankového vedení. Reakce hostí však netrvala dlouho. Přesně 25 sekund a skóre bylo zase o gól. Hra se odehrávala ve vysokém tempu, jelikož hosté se o vyrovnání rvali jak mohli. Na což tým Přerova reagoval aktivní hrou až presinkem. V čase 53:50 uklidnil Přerováky vstřelenou brankou Michal Hrabica. Vedení 5:3 však netrvalo ani minutu a hosté se opět dotáhli na rozdíl jediné branky. Necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby předvedl povedenou individuální akci Jonáš Pavliš, který po průniku kolem pravého mantinelu a stahovačce trefil přesně horní růžek branky. Stav utkání 6:4. Po této brance si hosté vzali oddechový čas. Poslední branku utkání vstřelili hosté po standardní situaci. Důležité je však to, že si muži připsali tři body do tabulky po výhře 6:5.

Komentář hráče zápasu Adama Pospíšilíka: Od prvního zápasu, po neúplně vydařené letní přípravě, jsem nevěděl co mám čekat. Do zápasu jsme naskočili v dobrém tempu, ale z první branky se radoval soupeř. Do konce třetiny jsme vyrovnali a ve druhé třetině ještě 2 góly přidali. Třetí třetina byla jak na lodi, kdy jsme po každé vstřelené brance, branku dostali, a to kvůli našemu nesoustředění. Zápas nakonec hodnotím kladně.

Na první utkání nové sezóny zavítalo skvělých 111 diváků. Novinkou byla tipovací soutěž pro fanoušky, kteří zaplatili dobrovolné vstupné. Již při premiéře této soutěže si jeden z fanoušků odnesl domů klubovou šálu. Děkujeme všem za podporu.

Nyní čeká mužský A-tým venkovní utkání proti Aligators Klobouky v sobotu 16.9. od 18:00 v Křenovicích. Následující domácí utkání odehrají muži v sobotu 23.9. od 17:45 na domácí hale Start proti Petrovicím.