259_20240523_132810.jpg

Pět kategorií FBC Přerov se prezentovalo na letošním PFC

Elévové, mladší žáci, starší žáci, dorostenci a dorostenky. Celkově 85 hráčů FBC Přerov odcestovalo na letošní ročník Prague Floorball Cupu 2024. Jak se týmům vedlo a kdo se dostal až k medailím se dozvíte níže.

Elévové

Naše nejmladší kategorie na turnaji odehrála celkem 5 zápasů. Ve skupině se postupně utkala s Black Angels, Gepardy Brno, Prague Tigers, Kladnem a ukrajinským FBC Skala. Pro většinu hráčů se jednalo o vůbec mimoligový turnaj a tak než výsledky jsme u této kategorie řešili spíše celkově nasátí atmosféry těchto turnajů a možnost si zahrát s jinými týmy, než které potkáváme v lize. Škoda jen, že jsme na turnaj měli tolik omluvenek…


Mladší žáci

Hráči z mladších žáků jsou naopak oproti elévům na tyto turnaje zvyklí. Ve “skupině smrti”, kde se potkala Třebíč, Přerov, Bohemians Praha a Mladá Boleslav se kluci kvalifikovali z druhého místa. V osmifinále narazili na dalšího florbalového giganta- FBC Liberec, který přehráli v poměru 7:5. Ve čtvrtfinále jim však stopku turnajem vystavilo Kladno, které postoupilo po těsné výhře 2:1. Postup mezi TOP 8 z 29 týmů turnaje je však skvělou reprezentací.


Starší žáci

Tady nám to cinklo. Starší žáci s přehledem ovládli skupinu proti Mladé Boleslavi, Českým Budějovicím a pražským Vinohradům. V prvním kole play-off porazili výběr Otavských vyder a po velkém boji ve čtvrtfinále i dalšího florbalového giganta Florbal Chodov v poměru 3:1. V semifinále ale klukům jako by došlo šťáva, když podlehli Bohemians Praha 0:7. Celkové 3.místo z 32 týmů je obrovským úspěchem.


Dorostenci

Nejstarší kategorie na turnaji se stejně jako mladší žáci a starší žáci kvalifikovali do kvalitnějšího Play-off A a to z druhého místa ve skupině. Postupně porazili Orel Řečkovice, Panthers Praha. Ve skupině podlehli pouze Mladé Boleslavi. Kluci se neprezentovali po herní stránce vůbec zle, ba naopak. V čem si vybrali však doslova vanu smůly a nemohoucnosti byla jejich koncovka. Pouhé tři vstřelené branky jim však stačili na postup do osmifinále, kde jim stopku vystavila pražská Bohemka.


Dorostenky

Konečně se nám to podařilo. I s dívčí kategorií jsme letos odcestovali do Prahy. Pro většinu holek se jednalo o premiérovou účast na mimoligovém turnaji. Holky si ve skupině nevedly vůbec zle, body byly blízko. Ve skupině odehrály holky zápasy s Kyjovem - 1:4, s Panthers Praha 5:6 a Teplicemi 0:7. V prvním zápase Play-off narazili na polský výběr Nový Targ, kterému podlehli 0:8 a s turnajem se tak rozloučily.


Za všechny kategorie bychom chtěli poděkovat všem hráčům za vzornou reprezentaci FBC Přerov. To samé platí i pro rodiče a rodinné příslušníky za jejich hlasitou podporu během utkání našich týmů. Věříme, že si turnaj všichni plně užili a budeme se těšit opět příští rok.

Související odkazy