FBC PřerovTřinec
7:3(3:2,2:0,2:1)
so 30. 9. 2023 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 4. kolo

Další výhra pro muže! S Třincem si poradili poměrem 7:3.

Další domácí utkání odehrál mužský A-tým v poslední zářijový den proti FBC Intevo Třinec. Bez větších komplikací nakonec muži zvítězili 7:3.

Na zápasy s Třincem vzpomíná Přerov spíše jako na utkání, kde většinou tahali za kratší konec provazu. Při premiérovém měření sil v Národní lize však bylo vše tak trochu jinak. Kvalitním výkonem si muži došli pro další tři body do tabulky a aktuálně se tak nachází na 3. místě tabulky. Za Přerov se prosadili Ondřej Kowalik (2x), Tomáš Hořecký (2x), Matyáš Zbránek, Michal Hrabica a Jiří Zavadil.

Průběh zápasu: Vstup do utkání vyšel lépe hostujícímu celku. První branku však vstřelil přerovský obránce Tomáš Hořecký. V následujícím průběhu první třetiny již domácí postupně přebírali otěže utkání. Do šaten se šlo za stavu 3:2 pro Přerov. V průběhu druhé periody Přerov přidal dvě branky a navýšil svůj náskok již na 5:2. Utkání se postupně přiostřovalo a bylo k vidění mnoho soubojů. Což vyústilo dvěma oboustrannými vyloučením za hrubost v závěru třetiny. V třetí třetině se hostům podařilo snížit na 3:5. Pokračovalo se v tvrdém trendu z předešlé části a hra 5 na 5 tak moc k vidění nebyla. Spousta vyloučení na obou stranách. V samotném závěru zápasu pak Přerov dvěma góly upravil na konečných 7:3.

Komentář Tomáše Hořeckého: Třinec byl vždy houževnatým soupeřem a snažil se hru znepříjemnit napadáním. My jsme se na to takticky dobře připravili a Třinec na naši rozehrávku nedokázal za celý zápas najít recept. Z mého pohledu jsme po celý zápas, až na prvních 5 minut, diktovali tempo hry a vytvořili si dost gólových šancí, díky tomu jsme po celý zápas vedli. Doufám, že naši skvělí fanoušci dorazí i na další zápas na “derby” do Hranic.

Komentář domácích Kořený Michal (Trenér): Vlažný vstup do zápasu, i když jsme se na to připravovali. Potom jsme se rozjeli a hráli naši hru. Třinec zatím nejlepší tým, který jsme letos potkali, jsem rád za tři body. Jedeme dál!

Komentář hostů Kajfosz Jiří (Trenér): Mám pocit, že vzhledem k naší dnešní sestavě jsme udělali pro zisk bodů co šlo. Celý zápas jsme se drželi na dostřel, bohužel to nestačilo. Góly v závěrečné Power play už jen zkreslují o něco lepší výsledek. Díky klukům za odmakaný zápas.

Nyní mužský A-tým odehraje další venkovní zápas. V neděli 8.10. odcestují muži k derby do Hranic. Utkání začíná v 17:00 na SC Naparia Hranice na Moravě. Dorazte naše muže podpořit do nedalekých Hranic!