FBC PřerovPetrovice
1:4(0:1,1:2,0:1)
so 23. 9. 2023 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 3. kolo

Muži doma nestačili na Petrovice!

Druhý domácí zápas v letošní sezóně mužskému A-týmu nevyšel. Muži podlehli Petrovicím 1:4 a připsali si tak první prohru v sezóně.

K dalšímu utkání nastoupili muži v sobotu 23.9. na domácí hale Start proti Z.F.K. Petrovice, proti kterým chtěli přidat třetí výhru v sezóně. To se jim však nepovedlo. Vlivem mizivé produktivity a zkušené hry soupeře muži prohráli 1:4. Sestava na utkání byla ovlivněna početnými zraněními a nemocemi. Jedinou přerovskou branku v tomto zápase vstřelil Michal Hrabica.

Průběh zápasu: Petrovice šly do vedení hned po necelých třech minutách hry. Žádné výraznější šance jsme v průběhu třetiny už neviděli, jednalo se spíše o “pološance”. Petrovice takticky kontrolovali dění na hřišti a nedopouštěly se žádných výraznějších chyb. Hráčům Přerova se naopak nedařilo přijít s jakoukoliv myšlenkou a nevytvářeli si gólové šance. Ta se jim naskytla až v samotném závěru úvodní části, kdy dostali příležitost v podobě přesilové hry. Do konce třetiny se však mužům nepodařilo přesilovku využít a do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro hostující Petrovice. Do druhé třetiny vstoupil Přerov v početní převaze, ale místo toho, aby si Přerov vytvářel zajímavější brankové příležitosti unikali hostující hráči do zajímavých brejků. Na přesilovku z konce první třetiny plynule navázala druhá početní výhoda, když byli hosté vyloučeni za špatné střídání. Ani tuto šanci však muži ve vstřelenou branku přetavit nedokázali a dlouhou početní výhodu nevyužili. Další branku v zápase jsme viděli až v čase 29:10, kdy se mohli radovat domácí hráči a fanoušci. Mezi tři tyče se trefil Michal Hrabica po asistenci Tobiáše Pavliše. Radost z vyrovnání však Přerovu vydržela pouhé dvě minuty. Kdy po pěkné souhře hostujících hráčů brali Petrovice své vedení zpět. Následovala již třetí přerovská přesilovka. Opět však nevyužita. V závěru třetiny se hosté prosadili potřetí a odskočili tak do dvoubrankového vedení. Třetí perioda pak neměla s florbalem na úrovni Národní ligy nic moc společného. Připomínala spíše klání Olomoucké ligy mužů. Přerov potřeboval vyrovnat, Petrovice bránily své vedení. Spousta soubojů, ztrát, brejkových situací. Chvílemi si Přerov dokázal tvořit příležitosti ke snížení rozdílu, avšak na to Petrovice obvykle reagovali rychlým brejkem. Necelých 7 minut do konce zápasu Přerov dostal již čtvrtou příležitost přesilové hry. Ani tentokrát však branku nevstřelil. V 57. minutě si vyzkoušeli přesilovou hru také hosté po vyloučení Jonáše Pavliše. Ta zůstala stejně jako všechny předcházející přesilové hry nevyužitá. V závěru zápasu se domácí pokusili s výsledkem ještě něco udělat hrou bez brankáře, avšak neúspěšně. Gólem do prázdné branky Petrovice upravili na konečných 4:1.

Komentář Tobiáše Pavliše: Těžko se to hodnotí, věděli jsme, co bude chtít hrát soupeř a co bychom měli hrát my. Bohužel jsme nehráli svoji hru, soupeř vyhrával souboje a byl všude dříve. Celkově nám chyběla dravost a agresivita či nějaký důraz. Šance jsme sice měli, ale jak už je zvykem neproměnili jsme je, což se v takových zápasech nevyplácí. Za mě však bohužel prohra zasloužená a pro nás to tak musí být facka, abychom v dalších zápasech byli mnohem lepší. Díky fanouškům, že přišli a doufám, že přijdou i tuto sobotu:).

Třetí utkání sezóny mužům tedy nevyšlo. Nyní je čeká další domácí zápas. V rámci 4. kola Národní ligy vyzvou staronového soupeře z Třince. Přijďte naše muže podpořit v sobotu 30.9. od 17:45 na domácí halu Start.